אודות יד ביד
מסגרת גמילה ביתית מהתמכרויות

טיפול בהתמכרויות לסמים אלכוהול, הימורים ועוד, במסגרת ביתית

רוצים לשאול שאלה? שלחו הודעה מבטיחים לענות. דיסקרטיות מובטחת!

לבנה אלמקייס - מנהלת יד ביד,
גמילה ביתית מהתמכרויות

בת 56 ואם ל- 4 ילדים. פסיכותרפיסטית ממוקדת התמכרויות, למדתי טאו-תרפיה, פסיכודרמה והנחיית קבוצות בבית הספר לרפואה משלימה בוינגייט.

מאחורי 30 שנים בשירות בתי הסוהר במהלכן ניהלתי אגפי כליאה מהקשים ביותר, עם אסירים אשר נשפטו על עבירות של סמים, מין, רצח, מרמה ועוד ועוד.

במשך 9 חודשים ניהלתי את הטיפול במרכז גמילה פרטי שם ביצעתי והתמחיתי בטיפולים פרטניים, טיפולים משפחתיים, טיפולים בקבוצות והעברת סדנאות.
בשלוש שנים האחרונות ניהלתי אגף לעברייני מין ונחשפתי לכל עיוותי החשיבה של הפוגעים ובעקבות כך כתבתי ספר טיפול בנשים שנפגעו מינית שנקרא "נקייה מאשמה", וזוהי אחת ההתמחויות שלי .
לאחר שחרורי מהשירות הקמתי מסגרת גמילה ביתית מהתמכרויות – 'יד ביד' שמטרתה להחזיר למסלול אנשים שעברו טראומות וחוויות קשות וסובלים מכל סוג של התמכרות עוינת.

אנשים שיכולים לחיות חיים טובים ושמחים אך זקוקים לעזרה ודחיפה קלה שתשנה להם את החיים לטובה, בחרתי לסייע להם לצאת לחופש מעבדות לחירות. שיטת הטיפול במרכז מאוד דומה לשיטה של ארווין יהלום ופרנצ'י, המאמינים כי קירבה ואהבה למטופל יוצרת את האמון ואת החיבור המוגבר שכולנו רוצים בו וזקוקים לו. דברו איתי ויחד נצא לדרך חדשה.

צוות המרכז

לוגו יד ביד

פרופ' פנחס דנון

פסיכיאטר

מנהל מחלקה בבית חולים
ומרצה עולמי בנושא של מכורים ותרופות אנטי שימוש.
כתב ספרי מחקר בנושא התמכרויות.

דנה לוי

פסיכותרפיסטית

פסיכותרפיסטית בהכשרתה. ממוקדת התמכרויות וטראומה. בוגרת וינגייט בלימוד והנחיית קבוצות, בעלת ניסיון רב בעבודה עם מכורים .דנה בת 47 אם ל- 3 בנות ומתגוררת בתל אביב

איריס קסטל

פסיכותרפיסטית

פסיכותרפיסטית בהכשרתה. ממוקדת התמכרויות וטראומה. בוגרת וינגייט בלימוד והנחיית קבוצות, בעלת ניסיון רב בעבודה עם מכורים.איריס בת 53 אם ל- 2 בנות ומתגוררת בצפון

כמה פעמים קיבלתם החלטה להיכנס למרכז גמילה פרטי/ ממשלתי ולצאת "לחופשי" מהתלות בחומרים משני תודעה. המחשבה על לעזוב את הבית, את העבודה ולסגור את עצמנו ב"כלא" או כלוב של זהב, מביאה אותנו לחזור לחיים ולהמשך השימוש. מרכז 'יד ביד' הוא מסגרת פרטית המאפשרת תכנית גמילה ביתית מהתמכרויות בסביבה הטבעית של המטופל. מדובר בתכנית תלת שלבית בליווי צמוד של מטפלים, מדריכים ופסיכולוגים שמאפשרת סדר יום קבוע בזמן הטיפול ולאחריו. מאחורינו עשרות טיפולי גמילה מוצלחים ומשני חיים במקומות הכי קשים בחברה הישראלית.

מעוניינים לשמוע עוד על טיפול בהתמכרות? הקליקו על הכפתור!

גלילה לראש העמוד