גמילה מקנאביס

קוק, בסטים קריסטל ועוד..

קוק, בסטים קריסטל ועוד..

קוק, בסטים קריסטל ועוד..

קוק, בסטים קריסטל ועוד..

קוק, בסטים קריסטל ועוד..

גמילה ביתית מקנאביס

לשימוש בקנאביס יש 2 אספקטים שונים לבחינה. יש את האספקט הרפואי ואת זה החברתי ויש להפריד בניהם כי הם שונים לחלוטין. כאשר מדובר על מצבים בריאותיים השפעות הקנאביס שניגע בהם מיד באות לידי ביטוי באספקט החיובי.

ההתמכרות לקנביס בצורתה הבסיסית או ההשפעות שלה כמו תחושת אופוריה, הרגעה, שינוי במצבי תפיסה ותחושת זמן מעוותת אינם מהווים כלל פקטור כאשר מדובר בהקלה על אדם החולה במחלה סופנית למשל, או זה שסובל מהתקפי אפילפסיה מסכנים חיים.

מה שכן, הם ניתנים תחת פיקוח והשגחה רפואית שאכן מדובר בחור או מיצוי של חומר טהור.

תכנית הגמילה של 'מרכז יד ביד' היא תכנית פרטנית לכל אחד מהמטופלים, תכנית הלוקחת בחשבון את מצבו הפיזי והמנטלי של המטופל.

גמילה מקנאביס

השפעות הקנביס ומצבים בהם יש צורך בגמילה

קנאביס גורם לאופוריה ולהרגעה, לינוי במצבי תפיסה , תחושת זמן מעוותת והעצמה של התנסות חושית, כמו אכילה, צפיה בסרטים והאזנה למוזיקה. 

כאשר משתמשים בו בהקשר חברתי הוא גורם לצחוק מדבק ולפטפטת, זיכרון לטווח קצר, יכולת מוטורית, זמן תגובה ופעילות הדורשת מיומנות נפגעת בזמן שאדם מושפע מקנאביס. 

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של שימוש מזדמן בקנאביס הן חרדה והתקפי פאניקה, עישון או עיכול של קנאביס מגביר את קצב הלב 20%-50% תוך מס' דקות ועד ל 15 דקות.

הגמילה מקנאביס

קנאביס משפיע על המערכת החיסונית, מערכת הנשימה, מערכת הרבייה, פעילות קוגנטיבית במוח – זיכרון לטווח קצר וארוך, השפעה על נהיגה, תפקוד קוגנטיבי תפקוד ביצועי, פסיכוזה.

רוב המשתמשים הקבועים בקנאביס המתחילים בטיפול מתקשים להימנע מחזרה לשימוש בסם, שיעור החזרה לעישון קנאביס לאחר טיפול דומה לזה של שמים אחרים. הבנה של ההשפעה של ההתמכרות לקנאביס ותסמונת הגמילה היא בעלת חשיבות הרבה ביותר .

שילוב של טיפול תרופתי יחד עם טיפול פרטני הכולל בניית תוכנית טיפול מביא תוצאות ארוכות טווח .

עד היום הגיעו לתוכנית 29 מטופלים המכורים לקנאביס מתוכם כולם נקיים לציין כי 12 נקיים מעל שנה והשאר נמצאים בתהליך של ניקיון מס' חודשים.

ב'מרכז יד ביד' פותחה שיטה יעילה ומוכחת לגמילה ביתית מהתמכרויות, אשר מלווה את המטופל/ת על ידי אנשי מקצוע מנוסים, אשר מובילים את המטופל/ת בהתאמה לסוג ההתמכרות. 

" אני מאבד שליטה, יש בי הרס עצמי, דחיינות, חוסר כנות- אני פוגע בעצמי, אני מביט מסביב ומבין כמה הרס ונזק אני זורע בחיי ובחיי האהובים שלי "

גלילה לראש העמוד