התמכרות לתרופות

התמכרות לקלונקס

קוק, בסטים קריסטל ועוד..

קוק, בסטים קריסטל ועוד..

קוק, בסטים קריסטל ועוד..

קוק, בסטים קריסטל ועוד..

קוק, בסטים קריסטל ועוד..

עלייה בהתמכרות לקלונקס

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה תלולה בכמות המשתמשים בתרופות הרגעה במרשם. תקופת הקורונה יצרה לחצים אדירים, כלכליים, סביבתיים, פחדים וחרדות והביאה את כמות המשתמשים לשיא של כל הזמנים. אחת התרופות הפופולריות ביותר היא הקלונקס המרגיעה חרדה.

הקלונקס משתייכת למשפחת הבנזודיאזפינים שבה נכללת תרופת הואליום המוכרת, כאשר שתיהן באות לטפל במצבים של מתח, חרדה, הפרעות שינה וכו' …

מרכז יד ביד גמילה ביתית מהתמכרויות
גמילה מתרופות

חרדה והשימוש בתרופות מרשם כמו קלונקס

כולנו חשנו פעם חרדה ברמה כזאת או אחרת, אבל ישנם אנשים החווים את התקף החרדה באופן קשה המזכיר התקף לב. הרגשה כללית לא טובה, קושי בנשימה, לחצים בחזה וכאבים מאוד חזקים בגוף, לעיתים ברמה שלא ניתן לשאת.

התסמינים הללו של התקף החרדה הם קומץ של תחושות במכלול רחב של תחושות שנרגיש לפני התקף חרדה – בין אם אנחנו לפני מבחן באוניברסיטה, טסט, רישיון עבודה, או לחצים הקשורים בחיים עצמם.

סביר להניח, שאם נלך עם התחושות הללו לרופא המשפחה הוא יפנה אותנו לרופא פסיכיאטר, שיאבחן מצב חרדה וירשום לנו תרופה נוגדת חרדה והפחתת לחץ או תרופות נגד חרדה.

היעילות של תרופות מרשם נרקוטיות

סביר להניח שגם אם הרופא יציין בפנינו שהתרופה שרשם לנו היא תרופה נרקוטית, אנחנו נתייחס בקלות ראש וכך גם סביבתנו הקרובה, מכיוון שאם כואב הראש לוקחים אקמול, אז אם יש חרדה, אני אקח קלונקס.

ואכן, איזה פלא. הכדור עובד כמו קסם. פתאום מתחילים להרגיש פחות ופחות לחוצים, הסימפטומים של הלחץ יעברו, הקושי והחרדות ייעלמו גם הם, ונצליח להעביר ימים שקטים בלי חרדות ומחשבות לא טובות.

ההתמכרות לתרופות נרקוטיות

אנחנו ממשיכים ליטול את התרופה שעושה לנו כל כך טוב ולא שמים לב שתוך כדי הזמן פיתחנו התמכרות ופתאום אנו עושים הכל כדי לקבל את המרשם הזה שוב ושוב וגם אם הרופא כבר לא מוכן לתת לנו אותו אנו מנסים להשיג אותו ממקומות אחרים.

עד מהרה חיינו הופכים בין רגע לחיי התמכרות. מתחיל צורך בלתי נגמר להחזיר לעצמנו את הרגשת האופוריה לאחר השימוש ולאחר מכן את הכמיהה לחוש את ההרגשה הזאת שוב ושוב

אנחנו מתחילים לעבור ימים בלתי נסבלים ועימם תחושות של כישלון, תלות עזה, וצורך במינון הולך וגדל . לצד תופעות נפשיות אלו עשויים להופיע גם התסמינים הבאים: רעד בגוף, אי שקט, עצבנות וסימני חרדה, בדידות, פחד, ייאוש ודכדוך גדול.

בעקבות זאת יחלו להופיע דפוסי התנהגות שליליים כמו למשל: הסתרה, שקרים, מניפולציות והכחשה, עד שנבין שאנו מכורים, במקרים רבים זה ייקח לנו זמן ונגלה שהפכנו לאנשים אחרים – מכורים.

גמילה ביתית מהתמכרות לקלונקס – יד ביד טיפולי גמילה ביתית מהתמכרויות

תכנית גמילה מתרופות מרשם של יד ביד נעשית בליווי ובמעטפת מקצועית ומשפחתית. בתהליך הגמילה מעורב רופא, פסיכולוג ומדריך גמילה הצמוד למטופל. כל זאת על מנת למצוא את האיזון בין השימוש בתרופות עבור ההתמודדות עם הלחצים והחרדות, להפחתת סבילות והתמכרות לתרופות.

בתהליך הגמילה הביתית שלנו, משפחת המטופל גם לוקחת חלק פעיל ומשתתפת בסדנאות המאפשרות לה התמודדות טובה יותר בזמן הטיפול ובעיקר אחריו.

תהליך הגמילה הוא בעצם הפסקה מוחלטת מהתרופה הממכרת, לעיתים תוך כדי מציאת אלטרנטיבות רפואיות אחרות, טיפול רגשי ובניית אסטרטגיות התמודדות חלופיות.

" אני מאבד שליטה, יש בי הרס עצמי, דחיינות, חוסר כנות- אני פוגע בעצמי, אני מביט מסביב ומבין כמה הרס ונזק אני זורע בחיי ובחיי האהובים שלי "

גלילה לראש העמוד