טיפול בהתמכרות למין

טיפול בהתמכרות למין

קוק, בסטים קריסטל ועוד..

קוק, בסטים קריסטל ועוד..

קוק, בסטים קריסטל ועוד..

קוק, בסטים קריסטל ועוד..

קוק, בסטים קריסטל ועוד..

טיפול בהתמכרות למין
במסגרת תכנית גמילה ביתית

החל בגיל ההתבגרות ואילך, דחף מיני הינו צורך ביולוגי טבעי, ויש אומרים גם צורך רגשי. במינון נורמלי, דחף מיני מעיד על בריאות טובה ואפילו על התנהגות חיונית ונורמלית. אבל כאשר המינון הופך למוגזם והעיסוק במין הופך לאובססיבי, התענוג הופך למשהו הרסני. בדומה לטיפולים שמשנים לטובה את חייהם של מכורים לסמים, מכורים לאלכוהול או מכורים להימורים, ישנו טיפול בהתמכרות למין. בכתבה הבאה נסביר מדוע הטיפול כה חשוב ואיך בכלל מזהים התמכרות למין.

זוג עם בעיית התמכרות למין
טיפול בהתמכרות

איך מזהים התמכרות למין?

השלב הראשון ואולי החשוב ביותר של טיפול בהתמכרות למין, הוא להבין שבכלל קיימת בעיה. כפי שאמרנו, תשוקה מינית, כלומר ליבידו, היא דבר טבעי, נורמלי ואפילו בריא. 

אז מתי עובר הגבול? הגבול לא עומד על מספר כזה אחר של מפגשים מיניים לשבוע או ליום. את הגבול ניתן לזהות בהשפעת העיסוק במין על המכור או בהשפעה של העיסוק על הסובבים אותו. ניתן לומר שמדובר בהתמכרות, כאשר:

  • קיום יחסי מין או צריכת פורנוגרפיה הופכים לאובססיה, לתכלית ומטרה בפני עצמה.

  • באופן אבסורדי, המכורים לא כל כך נהנים מהעיסוק במין ולעיתים אף מדווחים כי הם סובלים מכך מאוד.

  • לרוב, כאשר אדם, גבר או אישה, מרגיש שהוא מקצה למחשבה או לעיסוק במין יותר מדי אנרגיה, על חשבון דברים אחרים החשובים בחייו, אז מדובר בהתמכרות.

  • כאשר העיסוק במין גורם לפגיעה משמעותית בהיבטים אחרים בחיים, זוהי התמכרות. למשל, התמכרות עלולה להביא לאובדן קשר זוגי משמעותי, התנתקות ממשפחה או חברים, התרוששות כלכלית (בשל תשלום על שירותי מין, צריכת פורנוגרפיה) ועוד.

מדוע כה חשוב לפנות לטיפול?

עיסוק אובססיבי במין, על צורותיו השונות, עלול לגרום לנזקים ולהשפעות ארוכות טווח. לרוב, מדובר על השפעות רגשיות ופסיכולוגיות. 

טיפול בהתמכרות למין נועד להתמודד עם תופעות נלוות כגון ערך עצמי נמוך, דיכאון, תחושה של חוסר שליטה, אובדן אמון בעצמי, חרדות, אי אמון בבני אדם בכלל או באפשרות של אהבה ועוד. 

בשורה התחתונה, התמכרות למין איננה גרועה פחות מהתמכרויות אחרות. אולם ניתן לשאוף לשנות את המצב, לקבל טיפול ולחתור למציאות חיים טובה יותר.

טיפול בהתמכרות למין במסגרת גמילה ביתית

חשוב לציין שטיפול בבעיות הקשורות להתנהגות מינית או התמכרות למין מחייבות הדרכה, ליווי ותמיכה מקצועית גם כאשר מדובר על טיפול בהתמכרות במסגרת גמילה ביתית. ישנם כמה יתרונות פוטנציאליים לתהליך גמילה מובנה בבית, לדוגמא:

פרטיות ונוחות: מעורבות בתהליך הגמילה מהפרטיות של ביתך יכולה לספק תחושת נוחות ולהפחית את המבוכה או הסטיגמה הפוטנציאלית הקשורה בחיפוש אחר עזרה בנושאים הקשורים למין.

נוחות ונגישות: שיקום מהבית מאפשר נוחות ונגישות רבה יותר, שכן ניתן לקבוע פגישות טיפוליות או פעילויות בזמנים הנוחים לכם, ללא צורך בנסיעה למוסד טיפולי.

סביבה תומכת: הימצאות בסביבה מוכרת מוקפת באנשים אהובים שתומכים במסע שלך יכולה להיות מועילה. מערכת תמיכה חזקה יכולה לספק עידוד והבנה לאורך תהליך הטיפול בהתמכרות למין ולכן המשפחה הקרובה יכולה בהחלט לסייע בתהליך הגמילה.

גישה אישית: עבודה על גמילה מהבית יכולה לאפשר גישה אישית יותר, המותאמת לצרכים ולנסיבות הספציפיים שלך. זה יכול לעזור לטפל בגורמים הבסיסיים התורמים לבעיות הקשורות למין ולהקל על תוכנית טיפול אישית יותר.

השתלבות בחיי היומיום: על ידי מעבר תהליך גמילה בבית, יש לך הזדמנות לתרגל אסטרטגיות ומיומנויות התמודדות חדשות בחיי היומיום שלך. שילוב זה יכול להגביר את האפקטיביות של תהליך טיפול בהתמכרות למין ולקדם החלמה ארוכת טווח

מעוניינים לשמוע עוד על התכנית?

צרו עימנו קשר (בדיסקרטיות מלאה) ונשמח לתת לכם ייעוץ טלפוני ראשוני

" אני מאבד שליטה, יש בי הרס עצמי, דחיינות, חוסר כנות- אני פוגע בעצמי, אני מביט מסביב ומבין כמה הרס ונזק אני זורע בחיי ובחיי האהובים שלי "

גלילה לראש העמוד